امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

همه باید برای اقتصاد پویا کشور تلاش کنند چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۹:۴۹


همه باید برای اقتصاد پویا کشور تلاش کنند تعداد بازدید: ۳۲۶

نماینده طلاب استان هرمزگان، اظهار داشت: برای رونق اقتصاد و خارج شدن از رکود رعایت سه رکن ضروری است، نخست مردم اسراف نکنند، دوم از تولیدات داخلی استفاده کند، سوم تولیدات خارجی را کنار بزنند و در افزایش کیفیت داخلی بیشتر تلاش کنند.

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، تلاش همگانی را در ایجاد یک اقتصاد پویا ضروری دانست.

 

نماینده طلاب استان هرمزگان، اظهار داشت: برای رونق اقتصاد و خارج شدن از رکود  رعایت سه رکن ضروری است، نخست مردم اسراف نکنند، دوم از تولیدات داخلی استفاده کند، سوم تولیدات خارجی را کنار بزنند و در افزایش کیفیت داخلی بیشتر تلاش کنند.

 

 وی از وضعیت بانکداری در ایران انتقاد کرد و گفت: با توجه به اظهارات مراجع تقلید، متاسفانه وضعیت بانک های کشور، بانک ربوی است و مردم نسبت به این وضعیت معترضند و این روند در تولید و اشتغال مردم هم تاثیر داشته و سبب کاهش درآمدهای مردمی شده است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی و مالی مجمع نمایندگان با اشاره به اینکه برای کم شدن مفاسد اجتماعی باید اشتغال زایی کرد، افزود: اشتغال زمانی ایجاد می شود که تولید افزایش یابد، تولید هم  زمانی بوجود می آیید که تقاضا افزایش یابد، خرید داخلی زمانی است که تولیدات کیفیت خوبی داشته باشند، کیفیت تولیدات زمانی بالا می رود دکه تسهیلات راحت و ارزانی به سرمایه گذار و مردم داده شود.

 

حجت الاسلام حاجبی با بیان اینکه برای سرمایه گذاری و تولید در کشور قوانین دست و پا گیری وجود دارد، گفت: متاسفانه این قوانین سر سختانه باعث می شود که شوق و اشتیاق در بحث کار و کار آفرینی از جوانان گرفته شود.

 

نماینده طلاب و فضلای زنجان ادامه داد: جوانی که می خواهد یک کار تولیدی را شروع کند گاهی آن قدر اذیت می شود که دل زده می شود و آن کار را رها می کند.

 

 حجت الاسلام حاجبی با تاکید براینکه مفهوم کار باید در کشور ما عوض شود، اظهار داشت: مفهوم و فرهنگ کار این نیست که وقتی شخصی صاحب مدرکی شد، حتما باید پشت یک میز بنشیند.

 

وی با اظهار تاسف گفت:متاسفانه ما یک دولت بسیار چاق و فربه ای داریم که اگر این دولت هر کوچ تر و چابک تر شود به  نفع ملت خواهد بود، امروز بیشتر هزینه کرد دولت ما بخاطر حقوق های نجومی است که به دست اندرکاران خود پرداخت می کند.

 

عضو کمیسیون اقتصادی و مالی مجمع نمایندگان عنوان کرد: جلوگیری از رانت خصوصا نسبت به واردات می تواند به بحث تولید و اشتغال اقتصاد مقاومتی کمک کند.

 

وی با بیان اینکه کشور ایران دارای منابع خدادادی فراوان و غنیی هست، گفت: ما از ظرفیت های طبیعی کشورمان استفاده نمی کنیم همانگونه که از منابع انسانی خودمان استفاده نمی کنیم، امروزه کشور ایران با توجه به سرمایه های انسانی و مالی فراوانی که در دست دارد بایستی به فکر صادرات کالا به کشورهای دیگر باشد نه اینکه چشم به تولیدات خارجی بدوزد.

 

حجت الاسلام حاجبی در پایان بیان کرد: همه ی اینها نمی شود مگر این که یک دولت خوش فکر و انقلابی بر روی کار بیاید تا بتواند از امکانات فراوان کشور استفاده کند، تا از رکود اقتصادی خارج شویم.